Terezka159

Je možné odstranit hrbolek na nose bez operace, třeba octem, který prý změkčuje kosti?

Původní neotázka
Je možné odstranit hrbolek na nose bez operace treba octem který prý změkčuje kosti.dekuji :/

--
Upozornění robotu

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
aliendrone

Proboha… NE! Je sice pravda, že ocet „změkčuje“ kosti, ovšem on je přímo rozpouští. (třeba v zavináčích apod.) Aby to fugovalo, musí být organismus MRTVÝ (jinak se tělo snaží vápníkový deficit způsobený takovou kůrou vyrovnat). To se mi zdá jako trochu „silná“ podmínka úspěchu.

Jediné co by taková octová kůra zmohla na živém organismu by v případě dlouhodobé aplikace byly kožní problémy. Na druhou stranu takový pěkně mokvavý flek by určitě odvedl pozornost od „hrbolku“, takže by si ho skoro nikdo nevšiml.

ivzez

Ne, není to možné.

Kepler

Pokud máš na mysli kožní výrustek, nedávno se to tady řešilo. Ano, jablečný ocet je jedna z lidových metod k jejich odstranění, ale se změkčováním kostí nemá nic společného, při kožní aplikaci nepřichází s kostí do styku. Jinak ano, ocet vyplavuje z mrtvé kosti vápník. Zkoušel jsem ho taky, ale bez úspěchu. Zaručené jsou jen metody aplikované u kožního lékaře, ale můžeš vyzkoušet i jiné lidové metody. Jak výrustky různého původu vypadají, se můžeš podívat zde: https://www.o­brazky.cz/?q=ko%C5­%BEn%C3%AD%20v%C3%BDrus­tky&fulltext&mm=2#ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_term=ko%C5%BEn%­C3%AD%20v%C3%BDrus­tky&utm_conten­t=obrazky , o metodách jejich odstranění se píše zde: https://www.wi­kihow.cz/Jak-se-zbavit-ko%C5%BEn%C3%ADch-v%C3%BDr%C5%AF­stk%C5%AF

plebs

Možné je všechno, třeba se přihlásit jako spari-partner při box-treningu