Kazatel

Je možné odsoudit někoho za znásilnění, jen na základě výpovědi poškozené, pokud nejsou svědci a dotyčná je stále panna?

Nejlepší odpověď
Drap

Koho je možné odsoudit a koho ne, o tom vždy rozhoduje soud.Rozhodnutí soudu nelze předjímat. Osobně myslím, že v tomto případě by ho soud neodsoudil. Ve skutečnosti však tyto případy nebývají tak jednoduché a na první pohled přímočaré.

Další odpovědi
Pella

Když je dotyčná stále panna tak nemohlo dojít ke znásilnění. Pokud vím tak se dělají zdravotnické testy jestli ke styku vůbec v nejbližší době došlo

Kelt

Kdyby nebyly nalezeny žádné stopy a dotyčná by byla panna, tak to je stejné jako v pohádce o soudci Ookovi, kde jeden žádal zaplatit po sousedovi za to, že čichá jeho rýži, když ji vařil.

Rokio

Při znásilnění nemusí nutně dojít k pohlavnímu styku.

klumprt

Obecně se dá říci, že se nestává, aby někoho odsoudili jen na základě jedné výpovědi. Vždycky se zkoumají další okolnosti, jestli jsou v souladu s výpověďmi zúčasněných, nebo v rozporu.
V tomto případě, pokud by poškozená vypověděla, že byla znásilněna klasickou hlubokou vaginální penetrací a přitom objektivní skutečnosti (stav hymenu a rozměry penisu podezřelého) by takové vniknutí vylučovaly (ve vzácných případech lze vniknout a přitom nenadělat „škodu“), pak by zcela jistě nemohl být podezřelý odsouzen za takové jednání.