Avatar uživatele
JanSul

Je možné nyní vymáhat dluh na nájemném z roku 2007?

Dobrý den
Roku 2008 jsem odpustila byt pronajatý od r.2007,ve kterém jsem posledních několik měsíců neplatila nájemné.Přestě­hovala jsem se do ciziny.
Byt byl holobytem,vyu­žíváným pouze pro uskladnění nábytku. Nájemni smlouva byla nepochopitelně prodloužena i přesto že jsem byt i vlastni nábytek opustila.Nájem se navyšoval dále do 2009.A poté byl byt vyklizen.
Nyní r.2019 mi přišlo vymáhání dluhu na najemném i za období prodloužené smlouvy.
Existuje po 10 letech promlčecí doba,nebo povinnost uhrazení dluhu fo konce první smlouvy?nebo musím zpětně uhradit i další období kdy mi byla smlouva prodloužena aniž bych ji podepsala? Předem děkuji za odpověď.JS

Zajímavá 0 před 1778 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

Nepíšeš, jak byla psaná smlouva.
Jestli se prodlužovala automaticky nebo byla na dobu určitou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… promlčení vzniká, když tě nikdo neupozorní … ne tím, že někdo zdrhne a pak tvrdí, že nic nebylo …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Dluh. je stále dluh. Nebyl ničím zrušen. Pokud nechceš aby dluh dále rostl, tak co nejdříve zaplať.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Obecná promlčecí doba jsou 3 roky. Pokud věřitel v této době své právo uplatní, promlčecí doba se prodlužuje o další 3 roky a t.d. Není vyloučené, že po dobu pobytu v cizině jsi nepřebírala poštu, promlčecí doba se prodlužovala a dluh je stále vymahatelný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jak majitel bytu asi má vědět, že o nábytek nestojíš? Zdejchneš se beze slova? Pochopil jsem to dobře?? Takže majiteli přiděláš kupu starostí, on netuší co s tím bytem je a co může udělat s tím nastěhovaným nábytkem a teď mu ani nechceš doplatit nájem?? Je možné že je to promlčené, ale hanba by mně fackovala…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek