JanSul

Je možné nyní vymáhat dluh na nájemném z roku 2007?

Dobrý den
Roku 2008 jsem odpustila byt pronajatý od r.2007,ve kterém jsem posledních několik měsíců neplatila nájemné.Přestě­hovala jsem se do ciziny.
Byt byl holobytem,vyu­žíváným pouze pro uskladnění nábytku. Nájemni smlouva byla nepochopitelně prodloužena i přesto že jsem byt i vlastni nábytek opustila.Nájem se navyšoval dále do 2009.A poté byl byt vyklizen.
Nyní r.2019 mi přišlo vymáhání dluhu na najemném i za období prodloužené smlouvy.
Existuje po 10 letech promlčecí doba,nebo povinnost uhrazení dluhu fo konce první smlouvy?nebo musím zpětně uhradit i další období kdy mi byla smlouva prodloužena aniž bych ji podepsala? Předem děkuji za odpověď.JS

Nejlepší odpověď
nyjono

Nepíšeš, jak byla psaná smlouva.
Jestli se prodlužovala automaticky nebo byla na dobu určitou.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… promlčení vzniká, když tě nikdo neupozorní … ne tím, že někdo zdrhne a pak tvrdí, že nic nebylo …

Drap

Dluh. je stále dluh. Nebyl ničím zrušen. Pokud nechceš aby dluh dále rostl, tak co nejdříve zaplať.

Hlada

Obecná promlčecí doba jsou 3 roky. Pokud věřitel v této době své právo uplatní, promlčecí doba se prodlužuje o další 3 roky a t.d. Není vyloučené, že po dobu pobytu v cizině jsi nepřebírala poštu, promlčecí doba se prodlužovala a dluh je stále vymahatelný.

Dochy

Jak majitel bytu asi má vědět, že o nábytek nestojíš? Zdejchneš se beze slova? Pochopil jsem to dobře?? Takže majiteli přiděláš kupu starostí, on netuší co s tím bytem je a co může udělat s tím nastěhovaným nábytkem a teď mu ani nechceš doplatit nájem?? Je možné že je to promlčené, ale hanba by mně fackovala…