dust8

Je možné nějak zakoupit a nechat si nainstalovat pravidelně servisovaný bankovat třeba před domem či blízko bydliště?

Nejbližší bankomat mám pár kilometrů od domova. Je možné si bankomat objednat a předplatit i s pravidelnou údržbou?

Kolik stojí průměrně bankomat např. od Fio banky?

Nejlepší odpověď
Drap

Tudy cesta nevede. Pro instalaci bankomatu je nejprve třeba předpoklad, že v dané lokalitě bude dostatečný počet výběrů. Snadnější pro tebe bude založit si vlastní banku a potom můžeš instalovat bankomaty kam budeš chtít.

Další odpovědi
marci1

Stačí mít 300 000 Kč na nejlevnější a nejjednodušší bankomat (+ na servis) a 1.5 miliónu do něj ( údaje z r. 2007). 🙂

Zdroj: https://www.id­nes.cz/finance/ban­ky-a-sporeni/uvnitr-bankomatu-nejsou-zadni-trpaslici.A070813_122­756_fi_osobni_amr

Dochy

Mno nevím… Levněji Tě vyjde nechat si prachy vozit každý měsíc kurýrem… Očekával bych řádově stovky tisíc za automat a řádově minimálně několik tisíc měsíčně údržba.

Edison

Bankomaty jen málo kdy provozuje nebo vlastní banka, nebo ten, na jehož pozemku přístroj je. Bankomaty většinou vlastní a provozuje nějaký ten správce platebních systémů. Mohu se mýlit, ale zkus se zeptat přímo v bankách… ale i tak myslím, že tuto obchodně strategickou informaci nedostaneš.

anonym

pohodlnější bude naučit se platit kartou, pak ti budou nějaké výběry k ničemu … není zase to tak těžké, přejedeš přes terminál a udělá to PÍP