Avatar uživatele
samicek333

Je možné nějak vrátit odinstalování programu u Windows 2008?

Dobrý den, sestra chtěla odinstalovat nějaký program, ale překlepla se a odinstalovala Realtek Ethernet Controller Driver. Nevím, na co ten program přesně byl, ale nefunguje jí nastavení počítače (je tam, ale při kliknutí se neotevře) a ve Startu se jí nezobrazuje ikona plochy, takže aby se na ní dostala, musí otevřít jiný program. Nefunguje jí ani internet, i když heslo je správné, napíše to, že není. V Program Files (x86) má složku Realtek, ale u ní na počítači pak chybí složka, která se jmenuje NICDRV_8169. Mám stejný typ notebooku, takže jsem jí zkusila ten program zkopírovat přes flashku, ale to pak nejde nainstalovat i když je ten program volně ke stažení na stránkách Lenovo a Realtek.
Je možné nějak to odinstalování vrátit, nebo ten program ještě někde najít?
Doplňuji:
Tak jsem to zkusila stáhnout, předat na flashce a nainstalovat a pořád nic nefunguje. Teda jako nainstalovalo se to, ale ani po restartu žádný změny. Pořád nic nefunguje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 3651 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Má vytvořený bod obnovy? – pokud ano, stačí se k němu vrátit.
___
Pokud ne – Realtek Ethernet Controller Driver – jde o ovladač síťové karty – což je důvod, proč nefunguje připojení na net.
Takže je potřeba tento soubor (z webu Lenovo nebo Realtek) stáhnout na jiném počítači, třeba pomocí flashky přenést a nainstalovat.
___
Zbytku popisu – v podstatě, nerozumím…
😉
Takže bude možná nejlépe, když se sestra obrátí na někoho zkušenějšího (nebo třeba servis) – ať nejsou výsledné škody větší.
A – jen tak mimochodem – ať si sestra (po ´opravě´) vytvoří účet s právy Úser´ a běžně pracuje právě na něm, jde o prevenci před podobnými nehodami.
Doplňuji:
OK – dej to do rukou někomu zkušenějšímu.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jpau

Tak úplně na okraj, chápu že je to asi chyba toho kdo se ptá ale Win 2008 je serverový OS, který nepatří do rukou analfabetům. Z dalšího popisu jsem pochopil, že by se mohlo jednat o Windows 8 (hádám z fráze „a ve Startu se jí nezobrazuje ikona plochy“). Dál odhaduji, že se jedná o notebook (+ Pro Windows 8 – Pro Win Server 2008) značky Lenovo. V tom případě stačí použít ThinkVantage (pokud to jde tedy i na nějaká lowcost lenova, na thinkpadech to jde) a dohrát ovladače (vše se provede samo, tzn. další → další → … → dokončit). Aplikace viz zdroj.

mowla
Palec hore za snahu, napsat tolik smysluplných vět s vědomím, že je uživatel idiot a vlastně nemá smysl mu to psát vyžaduje velkou dávku osobní statečnosti a sebezapření 😁

Zdroj: http://softad­vice.informer­.com/Thinkvan­tage_System_Up­date_Drivers.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

A co zkusit vrazit instalacku a z menu vybrat opravit. O data neprijdes, win si doinstaluje chybne a smazane ovladace a programy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rebel1953

Já mám v ovladacích panelech složku obnoveni a tam lze vrátit nastavení systému do předchozího stavu a to bez ovlivnění čehokoliv.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek