samicek333

Je možné nějak vrátit odinstalování programu u Windows 2008?

Dobrý den, sestra chtěla odinstalovat nějaký program, ale překlepla se a odinstalovala Realtek Ethernet Controller Driver. Nevím, na co ten program přesně byl, ale nefunguje jí nastavení počítače (je tam, ale při kliknutí se neotevře) a ve Startu se jí nezobrazuje ikona plochy, takže aby se na ní dostala, musí otevřít jiný program. Nefunguje jí ani internet, i když heslo je správné, napíše to, že není. V Program Files (x86) má složku Realtek, ale u ní na počítači pak chybí složka, která se jmenuje NICDRV_8169. Mám stejný typ notebooku, takže jsem jí zkusila ten program zkopírovat přes flashku, ale to pak nejde nainstalovat i když je ten program volně ke stažení na stránkách Lenovo a Realtek.
Je možné nějak to odinstalování vrátit, nebo ten program ještě někde najít?
Doplňuji:
Tak jsem to zkusila stáhnout, předat na flashce a nainstalovat a pořád nic nefunguje. Teda jako nainstalovalo se to, ale ani po restartu žádný změny. Pořád nic nefunguje.

Nejlepší odpověď
anonym

Má vytvořený bod obnovy? – pokud ano, stačí se k němu vrátit.
___
Pokud ne – Realtek Ethernet Controller Driver – jde o ovladač síťové karty – což je důvod, proč nefunguje připojení na net.
Takže je potřeba tento soubor (z webu Lenovo nebo Realtek) stáhnout na jiném počítači, třeba pomocí flashky přenést a nainstalovat.
___
Zbytku popisu – v podstatě, nerozumím…
😉
Takže bude možná nejlépe, když se sestra obrátí na někoho zkušenějšího (nebo třeba servis) – ať nejsou výsledné škody větší.
A – jen tak mimochodem – ať si sestra (po ´opravě´) vytvoří účet s právy Úser´ a běžně pracuje právě na něm, jde o prevenci před podobnými nehodami.
Doplňuji:
OK – dej to do rukou někomu zkušenějšímu.
😉

Další odpovědi
jpau

Tak úplně na okraj, chápu že je to asi chyba toho kdo se ptá ale Win 2008 je serverový OS, který nepatří do rukou analfabetům. Z dalšího popisu jsem pochopil, že by se mohlo jednat o Windows 8 (hádám z fráze „a ve Startu se jí nezobrazuje ikona plochy“). Dál odhaduji, že se jedná o notebook (+ Pro Windows 8 – Pro Win Server 2008) značky Lenovo. V tom případě stačí použít ThinkVantage (pokud to jde tedy i na nějaká lowcost lenova, na thinkpadech to jde) a dohrát ovladače (vše se provede samo, tzn. další → další → … → dokončit). Aplikace viz zdroj.

mowla
Palec hore za snahu, napsat tolik smysluplných vět s vědomím, že je uživatel idiot a vlastně nemá smysl mu to psát vyžaduje velkou dávku osobní statečnosti a sebezapření 😁

Zdroj: http://softad­vice.informer­.com/Thinkvan­tage_System_Up­date_Drivers.html

anonym

A co zkusit vrazit instalacku a z menu vybrat opravit. O data neprijdes, win si doinstaluje chybne a smazane ovladace a programy

rebel1953

Já mám v ovladacích panelech složku obnoveni a tam lze vrátit nastavení systému do předchozího stavu a to bez ovlivnění čehokoliv.