Beth

Je možné nechat si nyní změnit příjmení?

Když se naši rozvedli, bylo mi řečeno, že si můžeme změnit příjmení, na mamčino rodné, samozřejmě se souhlasem mého otce. Nakonec jsme to nechali být. Teď bych se ale přejmenovat chtěla, s taťkem nemám dobrý vztah, a upřímně řečeno, ani nevím jestli s ním chci mít něco společného, vzhledem k tomu jak se chová. Myslíte, že i po 4 letech od rozvodu, by se to dalo zařídit? S jeho souhlasem by myslím, už ani nebyl problém..

Nejlepší odpověď
Drap

Příjmení jde změnit sňatkem nebo ze závažných důvodů. Pokud jsou důvody uznány jako dostatečné, tak změně příjmení nic nebrání.

Další odpovědi
Alesh

Jo, změna příjmení je možná, pokud se nepletu, pak potřebuješ jeho souhlas, jinak by se to muselo řešit soudně a soud by nemusel vyhovět. Jo a bude tě to stát 1000 Kč.