Je možné nasát injekční stříkačkou vroucí vodu?

Je možné nasát injekční stříkačkou vroucí vodu? potřebuju vysvětlení na chemii jsem moc vděčná za každou odpověď!díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Vroucí vodu nasajete, ale bude vytékat. Uvolňující pára zvýší v injekční stříkačce tlak a voda bude vytékat. V okamžiku kdy voda začne chladnout nastane pravý opak. Voda bude zmenšovat objem, páry budou kondenzovat a ve stříkačce vznikne podtlak.

Další odpovědi
vagra

Myslím si,že nasát vřící vodu je možné,ale ve stříkačce už nebude vřít.Než se tam dostane,ochladí se.
Pokus jsem ale nedělal!Chce to vyzkoušet.