Vasek01

Je možné napsat přes český email někomu na americký email?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud znáš adresu, tak úplně stejně jako na český.

Další odpovědi
da ny

Ano, přepnoutjazyk klávesnici (PC) na AJ.
Rozdíl je v některých písmenech (Z, Y), psát bez háčků a čárek :)

Arne1

Představ si, že to dojde kamkoliv. I když – u KLDR bych si tak jistý nebyl. Ale ostatní státy by měly bez problémů projít

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

da ny: Proč proboha přepínat klávesnici? Klávesnici si přepnu na takovou, jaká mi vyhovuje. Rzohodně si nepřepínám X a Y jen kvůli tomu, že píšu někomu do US nebo do Anglie (těm reálně píšu, ale kdybych posílal něco do Německa, zachovám se stejně).

„bez háčků a čárek“ – to záleží jen na tom komu píšu a v jakém jazyce. US mail server zvládne diakritiku stejně jako ten český. Pokud bud psát anglicky, tak samozřejmě bez diakritiky. S diakritikou by to anglicky nebylo.

Vasek01

Adresu znám, jen jsem chtěl vědět jestli to dojde, dík za odpověď.

quentos

Ano, jde o jednu z hlavních výhod e-mailu. Nejenže můžete napsat komukoli na světě, ale dokonce mu to dojde za stejně dlouhou dobu, jako kdyby seděl vedle, tedy takřka hned.

Dochy

Někdy nedojde vůbec ani tomu, kdo sedí hned vedle 😉
Ale je fakt, že poslední dobou podobných problémů ubývá. Nicméně sluší se připomenout, že e-mailová služba je služba nezaručená.