Kelt

Je možné nahlédnout na bankovní stav účtu, když ho znám?

Dá se zjistit finanční stav na nějakém účtu, když znám číslo účtu a číslo banky? Jedna možnost je zeptat se přímo v příslušné bance, ale to mi neřeknou, pokud nejsem majitel účtu. Policie a soudy mají také možnost nahlédnout do velikosti účtu. Ale jinak, pokud nejsem hecker asi ne? Nebo ano? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Myslím, ža ani jako nadprůměrný hacekr se to nedovíš. Musel bys být super špičkovým hackerem. Ani soudy a už vůbec ne policie se k těmto údajům jen tak nedostanou. Je třeba k tomu splnit zákonné důvody.

aliendrone

Pokud jde o transparentní účet, tak ano, obvykle přes „www“. :)

Kepler

Znát číslo účtu nestačí, různí příjemci plateb jej směle zveřejňují a nemusí mít bobky, že se jim tam někdo podívá. Přístupová hesla jsou na dostatečné úrovni, pokud nejsi hacker, nedostaneš se tam. Jinak by to banky mohly rovnou zabalit. Pokud jde o nahlížení do účtů policií, možné to je, ale musí to mít zákonný důvod.

Pepa25

Zůstatek účtu a pohyby na něm jsou bankovním tajemstvím. Majitel účtu může samozřejmě informace zpřístupnit (transparentní účet, může dát výpisy na web nebo je rozesílat emailem atd.), ale banka může informace bez souhlasu majitele sdělit jen osobýám a za podmínek podle zákona (§38 zákona o bankách) – jsou to soudy, policie, finančák, exekutoři, rozvědka atd.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.