Je možné náhlé zešedivění vlasů (třeba z prožité hrůzy)?

Dobrý den, na hlavě jsem měl celý život asi 1 cm velkou bulku, Jednou ráno jsem zjistil, že zmizela a na tom místě se mi udělal asi 5cm v průměru široký kroužek úplně bílých vlasů. Prý to není možné. Máte někdo vysvětlení?

Nejlepší odpověď
annas

Názory se liší. Podívejte se na otázku v archivu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/slyseli-jste-o-tom-ze-nekomu-snad-zesedivi-vlasy-po-prozitem-soku-je-to-pravda

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-vlasy-mohou-zesednout-kdyz-se-clovek-lekne

Proč bulka zmizela, netuším. Proč se vytvořilo bílé místo? Zřejmě bulka tlačila na vlasové kořínky, omezila se činnost vlasových buněk, vytvořilo se v tomto místě málo melaninu.

--
Ale to, že často z hrůzy vlasy zešediví, myslím si, že může souviset s tím, že kvalita vlasů souvisí s činností ledvin. Když člověk zažije šok, vznikne neklid, strach, tím se oslabí energie ledvin. Ledviny velmi oslabuje strach.

„Čínská medicína v souvislosti s brzkým šedivěním vlasů naznačuje, že šedé vlasy na hlavě odrážejí zmatek a neklid, které se ukrývají uvnitř člověka. Vlasy podle této medicíny vyjadřují kvalitu krve a zdraví ledvin. Předčasně šedé vlasy pak říkají, že je něco s ledvinami a krví špatně.“

Zdroj: https://ona.id­nes.cz/prvni-sediny-ve-triceti-nemoc-stres-nebo-dedicnost-f8k-/zdravi.aspx?c=A090421­_104708_vase-telo_pet

Další odpovědi
Drap

Údajně je snad rychlé zešedivnění po prožité hrůze i možné. Proč se ti udělal bílý kroužek netuším. Z nějakých důvodů zřejmě v tom místě bylo málo pigmentu.

zjentek

Znám člověka, původně černovlasého, který do tří měsíců po smrti jeho otce „sešedivěl“. Zcela a dokonale.