Lotr2008

Je možné mít v mobilu virus, jehož prostřednictvím dokáže cizí osoba povolovat oprávnění jiným aplikacím?

Že by třeba někdo měl zavirovaný mobil, a cizí osoba by do něj stáhla aplikaci, která by dokázala sledovat člověka přes kameru, a díky tomu viru by této aplikaci povolil přes kameru sledovat. Existuje takový vir?

Nejlepší odpověď
Arne1

Moc se mi to nezdá. Na přidělování práv musí mít aplikace práva ROOT. Běžné komerční Androidy mají ale tento režim pro uživatele natvrdo zakázaný.

Další odpovědi
Kryšpín

Nemusí to být virus, ale jenom šikula.

Mrixy

Určitě, jsou viry co vám dokážou ovládat celé zařízení, tím pádem může povolit i tyto věci. Co je ale složitější, udělat tento vir tak, aby jste nepoznal že se to děje

anonym

Ne, oprávnění musí povolit na svém telefonu uživatel, jedinou výjimkou jsou rootnuté telefony, kde to teoreticky může udělat i virus, ale rootnuté telefony má jen velmi málo lidí, a obvykle jsou z řad těch, kteří dobře vědí co dělají a umí se podobnými rizikům vyhnout.

U běžného telefonu který „rootovaný“ nebyl, není možné, aby jakýkoliv virus změnil přidělená oprávnění jiné aplikaci.