paul1

Je možné konzumovat bez obav kadeřávek z výsevu v r. 2019?

Minulý rok jsme měli na zahrádce pár rostlin kadeřávku. Jednu jsme nechali přes zimu, na jaře začala růst a šla do květu. Narostla až do výšky 1,8 m. Na rostlině byla spousta semen, které jsme částečně sebrali a rostlinu jsem potom odřezal na výšku cca 1m.
Rostlina obrazila a teď je z ní takový kulatý stromeček o průměru asi 1 m. Je na něm spousta krásných listů. Chtěl bych je v průběhu zimy po troškách dávat králíkům. Mohou prý při větším množství sice nafukovat, ale přes zimu je zelené krmivo vzácné, v malém škodit nebude. Konzumovat by jsme je chtěli i my, např. přidané do mletého masa(karbanátky a pod.). Nemohu ale nikde najít doporučení k pěstování kadeřávku jako dvouleté rostliny. V tomto roku jsme zapomněli v létě vysét jeho semena, takže jiné rostliny nemáme.
https://abece­dazahrady.dama­.cz/clanek/do-poloviny-cervna-vysejte-kaderavek

Odpovědi
Midoc

Pokud ten kadeřávek vypadá dobře, má zelené listy mohl by se snad konzumovat. Jedovatý asi nebude. Může stát, že už nebude dobrý na chuť. Může být nahořklý atd.