Nepodepsaná

Je možné jíst rozmraženou zeleninu bez tepelné úpravy?

Představuji si to jako takovou ,,nouzovku" na salát jako náhradu zeleniny čerstvé, která třeba není k dispozici… Musí projít bezpodmínečně tepelnou úpravou kvůli bakteriím (ikdyž ji nebudu rozmrazovat při pokojové teplotě, ale třeba v lednici nebo pod studenou vodou a poté co nejdříve konzumovat) nebo je to jen další ,,strašák" pro pana Monka?

Nejlepší odpověď
ivzez

Určitě bych nerozmrazovala v chladničce ani pod studenou vodou.
Nerozmrazenou zeleninu na kousek másla, nepatrně podlít vodou
a krátce podusit. (Jinak bude ze zeleniny „bláto“.)

Další odpovědi
nyjono

Možné to je určitě, ale chuť? Potažmo konzistence bude asi nic moc.
Předpokládám, že krátká tepelná úprava bude žádoucí.

Dochy

Obávám se, že to bude poněkud „unavené“. Té zelenině zmražení zkrátka neprospěje. Pokud se pak likviduje ještě tepelnou úpravou, tak se to tam „ztratí“. A bakterie: teoreticky by to mělo být čisté, ale nikdo Ti to nezaručí. Není to čerstvá zelenina, je zpracovaná. Nevíš s čím vším se to potkalo cestou do mrazáku. (mám pocit že to i píšou na balíčku) Pokud neznám původ, neriskoval bych to.

Něco jiného je když si to sám zamrazíš a víš co všechno jsi s tím dělal – ale pořád platí, že po rozmražení, i když to bude relativně bezpečné, to pravděpodobně nebude k jídlu.

Kepler

Jistě, kozy a vegani to baští neustále, bez známek újmy na zdraví.