balet

Je možné jet bez SPZ?

Je možné jet někam bez SPZ? Chápu, je to asi proti zákonu, jak tvrdí magistrát, ale jak to udělat, když upadne člověku po cestě?A nemá možnost ji rychle udělat znovu?

Děkuji za reakce. Nejspíše šlo o to, že SPZ byla ukradena, takže v případě opakování, se to bude řešit, děkuji za reakce.

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že když přijdete na magistrát, tak vám vydají nové tabulky hned, pravděpodobně za nějaký poplatek, ale určitě během jedné návštěvy. Když vám spadne při cestě, musíte o tom přesvědčit policisty při případné kontrole. Což bude těžší, pokud vás zastaví bez SPZ potřetí během týdne. Auto bez značek je nápadné a policisty láká jako malinovka vosy.

Další odpovědi
anonym

Kamarád si značky jistí lanky. Ač upadnou, nespadnou… :S

Mravenec

Klumprt má pravdu, vozidlo bez SPZ nás velice láká. 😉

Prakticky jet můžete, když Vás nikdo neuvidí. 😁

Teoreticky nikoliv.

S magistrátem taky pravda, ale záleží na náladě kontrolujících.

jmhad

plnou pravdu má kapitán,. Výklad zákona říká, že bez SPZ je vozidlo nepojízdné a domů se tak člověk dostane jen pomocí odtahovky / zpravidla v rámci pojištění. Jenže co když upadla cestou a člověk o tom neví. Pak bude skutečně záležet na posouzení kontrolora, tedy policisty – přesvědčím – nepřesvědčím

Dochy

Strejde měl nehodu (jel jsem s ním) jeli jsme za opilcem, opilec zastavil a nacouval do nás (v situaci kdy nebylo možné jej objet a zastavili jsme tedy za ním) Volali jsme policajty a na dotaz zda můžem jet s upadlou přední SPZ řekli že ano…

lexx

na mopu a babetě ano