Avatar uživatele
WTLS

Je možné dostávat peníze ze střední školy za dobrou školní docházku?

Řekl kámoš, samozřejmě nevěřím proto se ptám :)

Zajímavá 0 před 1906 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Palpatine

Ano je to možné. Hodně středních škol to nabízí. Ale musíš mí velmi dobré známky, nejlépe vyznamenání. Myslím, že bližší podmínky si asi určuje škola.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ano, třebas u ČD „Stipendijní program ČéDés“ >>> „České dráhy nabízejí žákům partnerských středních škol Stipendijní program ČéDés. Žák, který podepíše smlouvu o stipendiu, získá během studia mnohé finanční výhody a benefity.“ http://www.ces­kedrahy.cz/ka­riera/stipendij­ni-program-cedes/-984/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ničemu to neodporuje. Záleží na konkrétní škole.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Záleží na škole. Ale vidím to jako zásadní nesmysl, dávat peníze za něco, co je nejzákladnější povinností. To bych taky mohl chtít peníze za to, že dodržuju zákony.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Docházka do školy je povinnost, střední školy za ni pokud vím neplatí. Nemají čím. Snad na některých soukromých školách, ale i tam podle mne bude nějaká další podmínka.

_________

Mc Merkurion → to nejsou peníze „za chození do školy“, ale
prospěchová stipendia podmíněná dále úspěšným složením odborných
zkoušek ČD a nástupem do pracovního poměru u ČD.

Myslím, že „za docházku“ nebude platit žádná škola.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Neslyšel jsem to, možná se to zavádí nyní, jako určitá motivace pro studující. Něco jako prospěchové stipendium. Ale určitě to bude soukromá škola, kde se platí a ne nějaká veřejná škola, kde jsou vděčni za každou korunu od sponzorů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@ivzez: … vono je jedno jak to v jádru nazvem, faktem je, že ůspěšný absolvent má stípko a jistý místo, což je nejen v dnešní době kauf … já si pod pojmem dobrá školní docházka představuju samozřejmě i výsledky, ne si to tam jen vodsedět, za to ho budou platit maximálně rodiče …

před 1905 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Vlastně to není prospěchové stipendium, ale podnikové.

Jako další možnost mne napadá odměna učňům/žákům
za práci, kterou vykonají v rámci odborné praxe.

před 1905 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek