WTLS

Je možné dostávat peníze ze střední školy za dobrou školní docházku?

Řekl kámoš, samozřejmě nevěřím proto se ptám :)

Odpovědi
Palpatine

Ano je to možné. Hodně středních škol to nabízí. Ale musíš mí velmi dobré známky, nejlépe vyznamenání. Myslím, že bližší podmínky si asi určuje škola.

Mc Merkurion

… ano, třebas u ČD „Stipendijní program ČéDés“ >>> „České dráhy nabízejí žákům partnerských středních škol Stipendijní program ČéDés. Žák, který podepíše smlouvu o stipendiu, získá během studia mnohé finanční výhody a benefity.“ http://www.ces­kedrahy.cz/ka­riera/stipendij­ni-program-cedes/-984/

Drap

Ničemu to neodporuje. Záleží na konkrétní škole.

Edison

Záleží na škole. Ale vidím to jako zásadní nesmysl, dávat peníze za něco, co je nejzákladnější povinností. To bych taky mohl chtít peníze za to, že dodržuju zákony.

ivzez

Docházka do školy je povinnost, střední školy za ni pokud vím neplatí. Nemají čím. Snad na některých soukromých školách, ale i tam podle mne bude nějaká další podmínka.

_________

Mc Merkurion → to nejsou peníze „za chození do školy“, ale
prospěchová stipendia podmíněná dále úspěšným složením odborných
zkoušek ČD a nástupem do pracovního poměru u ČD.

Myslím, že „za docházku“ nebude platit žádná škola.

Kelt

Neslyšel jsem to, možná se to zavádí nyní, jako určitá motivace pro studující. Něco jako prospěchové stipendium. Ale určitě to bude soukromá škola, kde se platí a ne nějaká veřejná škola, kde jsou vděčni za každou korunu od sponzorů.

Mc Merkurion

@ivzez: … vono je jedno jak to v jádru nazvem, faktem je, že ůspěšný absolvent má stípko a jistý místo, což je nejen v dnešní době kauf … já si pod pojmem dobrá školní docházka představuju samozřejmě i výsledky, ne si to tam jen vodsedět, za to ho budou platit maximálně rodiče …

ivzez

Vlastně to není prospěchové stipendium, ale podnikové.

Jako další možnost mne napadá odměna učňům/žákům
za práci, kterou vykonají v rámci odborné praxe.