perry001

je možné dostat zápornou výplatu?

v bývalém zaměstnání jsem rozvázal pracovní poměr dohodou k 10.2.2014 a od 11.2.2014 jsem šel marodit. V měsíci lednu jsem čerpal 5,5 dne dovolenou, na kterou jsem ale po skončení PP zpětným přepočtem neměl nárok. Zaměstnavatel mi započítal 8 pracovních dní strávených v práci, od čehož odečetl čerpanou dovolenou a mzda nyní činí minus 1120 Kč. Je toto vůbec možné? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Je to možné. Za dovolenou , na kterou jsi neměl nárok,jsi vybral více než jsi vydělal

Další odpovědi
ivzez

Poměrně málo se ví, že i v době trvání zaměstnání
vznikne nárok na roční výměru (ev. na poměrnou část) dovolené
až po odpracování 60 pracovních směn.

Zaměstnavatel však může povolit čerpání dovolené,
na niž zatím nevznikl nárok, pokud lze předpokládat,
že zaměstnanec podmínku pro vznik nároku splní
do konce roku (nebo do konce zaměstnání).

Vám vznikl nárok na dovolenou za odpracované dny
ve výši jedné dvanáctiny z roční výměry
(za každých odpracovaných 21 dnů jedna dvanáctina dovolené).

Při skončení zaměstnání má zaměstnavatel právo strhnout
náhradu mzdy za přečerpanou dovolenou. Dále by měl
za dobu neplaceného volna dopočíst a odvést zdravotní
pojištění (13,5 % – za dobu neplaceného volna zaměstnavatel
„svou čáast“ pojištění neodvádí).

Doporučuji zápornou částku zaměstnavateli
co nejdříve doplatit (vymáhání by Vás mohlo přijít draho).