AirbusA380

Je možné domluvit, aby můj spolužák byl se mnou po maturitě ve stejné třídě na vysoké škole??

Jak to vlastně s třídami na vysoké škole je?

Nejlepší odpověď
ivzez

Na VŠ už třídy nejsou.

Další odpovědi
Kelt

Tam je vlastně ročník, který studuje určitý obor. Musíte dělat stejnou školu, fakultu, katedru. Pochopitelně musíte oba zvládnout přijímací zkoušky a další podmínky, abyste byli přijati na na danou školu. Ale i když to splníte, neznamená to, že budete pořád ve stejné třídě. Každý si může napsat jiný rozvrh, to nemůžete nikoho nutit, aby jste to měli stejné. A taky počítejte s tím, že vás bude hodně a budou dvě třídy. V jedné budete vy a ve druhé spolužák. Ale i to se dá domluvit.

Kepler

Pokud budete přijati na stejnou fakultu a obor, domluvit by se to dalo. Za mých časů se to ale nejmenovalo třída, ale kruh. Snad to tak zůstalo dodneška.

Arne1

Při zápisu domluvit na studijním oddělení.