VampGirl

Je možné dobíjet tužkové baterie slunečním zářením?

Někde jsem slyšela, že je prý možné částečně dobít tužkovou baterii tím, že se nechá ležet na slunci. Je to možné?

Nejlepší odpověď
arygnoc

ne, je to jenom dočasný efekt, nejedná so o dobití ale o zvýšení napětí působením tepla (podobný efekt je možné dosáhnout např. i údery na baterii).

sluncem baterie ale lze nabíjet, např:

http://www.solar-expert.cz/Solar-Dual-Panel.html,det,132

Další odpovědi
Michal Kole

Existují solární dobíječky.

Tím že necháte baterku na slunci se bude zahřívat, uvnitř teplem stoupne tlak vyvíjejících se plynů a může dojít k explozi