Lotr2008

Je možné do fotografie na WhatsApp „zakódovat“ malware?

Že by v nějaké fotografiii byl už zakodovaný malware, takže po stáhnutí fotografie by se stáhl i tento malware? Je to možné?

Nejlepší odpověď
aliendrone

To tady nikdo neví. Principiálně ano, podmínkou by byla bezpečnostní chyba v kódu Whats Appu, další podmínkou by bylo, aby ji někdo našel a následně zneužil.

WhatsApp má poměrně mnoho oprávnění, no. A zavirované obrázky či videa jsme ma PC už viděli před věky (využívající bezp. chyb důvěryhodných programů), pověstný na průsery kupříkladu byl Adobe FlashPlayer. Tam byla průserovost umocněna tím, že Adobe s bezpečnostními fixy nikdy moc nepospíchalo. :(

Jestli ale taková chyba ve WhasAppu existuje se neví. Obvykle ji objeví ti, kteří po tom z různách důvodů pátrají a ti si to pochopitelně nechají pro sebe, k využití/zneužití. Často na to přijdou firmy s bezpečnostním softem, tímhle způsobem se veřejně odhalí zdaleka nejvíce chyb/malwaru.

Pamatuji na kdysi slavné ICQ (myslím, že šlo o čtyřkovou verzi), kde pokud jsi přijal přes filetransfer obrázek, tak bezp. soft ani nepípnul a měls hacknutý PC. (tenkrát bylo na Widlích běžné pracovat jako superuživatel) :)

BTW – pokud nepoužíváš mobilní bankovnictví, tak se jako Lotr2008 nemusíš moc bát. CIA, FBI a především NSA na tebe prdí. (beztak podle mne mají přístup jinak) Čestapa se musíš bát jen v případě politické aktivity (třebas jen na sociálních síťích), většina lidí je zkrátka v tomto ohledu v pohodě.

Zato prakticky VŠICHNI jsou až po krk v hnoji ohledně METADAT, ale ta „nikoho nezajímají“. Se vsadím, že ani nevíš co to je a k čemu to někomu může být dobré. Hlavně aby někdo nezjistil, jaké pornosajty navštěvujuješ a co si píšeš s nějakou buchtou. Jako kdyby někoho zajímalo, co si chatuje nějaký Lotr2008. :(

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.