Je možné dělat v realitě věci jako hacker Hardison ze seriálu Leverage ?

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je možné napojit se na bezpečnostní kamery , pc , trezory nějakých společností, obchodů atd… přes wifi ???
a ještě jestli existují mikro kamery a odposlouchávací zařízení, třeba jako knoflík,, ještě zda je možné naklonovat cizí pc či mobil přes wifi nebo jinou síť, a jěště jestli je možné se nabourat skoro do každé elektroniky, a taky jestli hacker musí mít wifi síť aby se někam naboural. V tom seriálu Leverage se to zdá realistické, tak by mě to jen zájímalo zda to opravdu jde nebo to jsou jen filmové triky. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
odpomass

Možné z toho je prakticky všechno z toho, jen to určitě nebude tak zajímavé, rychlé a zábavné, jak ti to líčí v podobných seriálech. Z toho co vím, je to někdy VELMI zdlouhavé a nudné. Vždy záleží na zabezpěčení dané sítě, ale čistě teoreticky by to možné mělo být. Mikro kamery a odposlech samozřejmě existují. Pokud by ses chtěl o tomto dozvědět více, nastuduj si něco o počítačových sítích, TCP/IP a základech šifrování. To bude asi nejlepší začátek…