Tulačisko

Je možné dávat kočce nějaké zklidňující prostředky aby v noci neřádila?

Kočka nás nenechá v noci spát, leze po nábytku, prohání se po bytě…Je to domácí kočka, ven nechodí, je v paneláku. Jsme už několik nocí nevyspalí, …nejsou nějaké alespoň prozatímní možnosti nějakých přírodních uklidňujících prostředků, aby se na pár nocí zklidnila?
Děkuji T.

Nejlepší odpověď
Malvína

Tak toto jsem snad raději ani nečetla. Proč jste si něco dopředu nenastudovali, než jste si udělali takový závazek? Kočka je zvíře, v noci žije. Ať už se jedná o kočku v bytě nebo venku. Zajistěte jí nějaké hračky, škrabadla apod., která dejte do vedlejší místnosti. Pokud ji máte čerstvě, je dost možné, ze zatím jen objevuje svůj nový domov. Může se časem uklidnit, ale třeba taky ne. Záleží i na rase. Hlavně do ní nic necpěte…

Další odpovědi
Alesh

pust si pár dílů „Kočka není pes“ a třeba na to přijdeš sama v čem je problém nebo se poraď s odborníkem, třeba s paní Klárou. Rozhodně je kravina na entou cpát do kočky prášky na spaní. 🙂

Zdroj: https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/115357358­01-kocka-neni-pes/11048-kocky/

iceT

Tak si vy vemte prášky na spaní…

nyjono

To jste si ji tedy neměli pořizovat, když vám v noci vadí.
Kočka potřebuje někde vybít energii.
Pomůže, když si s ní budete večer víc hrát. Různé aktivity, jedna činnost ji po chvíli přestane bavit.
Je množsrví hraček aktivitu podporujících.
Uklidňující prostředky, jedno, jestli přírodních, kvůli tomu, aby vás kočka nerušila zavání týráním.

ivzez

Jestli jste chtěli klidnou kočku, která by Vás
v noci nerušila, měli jste si koupit plyšovou.

iceT,
možná, že by jim spíše pomohly jiné prášky…

miroslav.bk

Feliway do zasuvky (https://www.zo­ohit.cz/shop/koc­ky/hygiena/cho­vani_dobry_po­cit/feliway/183075?gcl­id=Cj0KCQiAtbnjBRDBA­RIsAO3zDl_vR1VRG­03mnsritwFQkfqBo­i7HdmaQsOilDVu­efndEfnCyQ6RTYx0a­Au1UEALw_wcB). Je to takova „vodicka“ (difuzer) ve strojku, vypada to jako to na komary, je to sice drahe, ale FUNGUJE. Jsou to totiz synteticky vyrobene feromony, stejne jake vydava kocici mama – na kocky to pusobi uklidnujicim dojmem.

Pak je jeste to podobne od Beaphar (https://www.su­perzoo.cz/koc­ky/zdravi-a-vitalita/stres/) – taky do zasuvky – na bazi bylinek, take takova „vodicka“ do zasuvky, ne tak ucinne, ale stale funguje. Nebo od te same firmy granulky take s bylinkami (hlavne kozlik lekarsky) a do tretice uklidnujici „pipetky“ – nakapat „za usi“, vzadu na hlave, odhrnout srst a tam. Ale to je spise pred planovanym vystaveni stresu, treba den, dva pred Silvestrem nakapat.

Doporucim ty do zasuvky (podle funancni stuace – lepsi Feliway, ale ten druhy take funguje) a granulky.

Hlavne zbytecne necpat praskama! ;/

Zdroj: Osobni zkusenost

briketka10

Aleshi
Výborný pořad na ČT1 moc Ti děkuji :)
Ta videa jsou bezvadná..

Alesh

jj, rádo se stalo, moc dobrej pořad, pravidelně sledujeme