Avatar uživatele
iceT

je mozne chytit nejakou chorobu,kdyz se na sousednim balkone uhnizdili holubi?

bohuzel sousedni byt delsi dobu nikdo neobyva,tim padem holuby nema kdo plasit a chteli by se nastehovat i na muj balkon.ptaci chripka je svine.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? PostApMan, anonym před 4074 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
PostApMan

Podle lékařů infekce od holubů nehorzí :

"Pokaždé, když se v médiích objeví nová zpráva o výskytu ptačí chřipky, začnou se mnozí lidé podezíravě ohlížet po každém ptáčku, který se mihne v okolí. Původci paniky a děsu jsou pak především uhynulí ptáci. Ale i když je mrtvý holub ve většině měst naprosto běžný jev, na ptačí chřipku ještě žádný z nich nezašel. K infekci ptačí chřipkou jsou mnohem více náchylní například vodní ptáci.
Pokud tedy uvidíme na ulici mrtvého holuba, kosa nebo vránu, nepodléhejme panice pod dojmem burcujících zpráv. Podezření by v nás mělo vzklíčit až při úhynu většího množství ptáků najednou. Trochu jiné je to u vodních ptáků, především u labutí. Každá mrtvá labuť by měla být nahlášena na veterinární správě. Následné testy pak určí, zda byl pták nakažen nebezpečným virem H5N1. V důsledku těchto zpráv je tedy docela možné, že oblíbené krmení labutí vezme pomalu za své."

Více v celém članku :
http://www.ulekare.cz/…

Zdroj: www.ulekare.cz/clanek/od-holub u-ptaci-chripka-nehrozi-3390

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Když budete strkat nos kam nemáte, můžete chytit nějakého holuba do nosu :D:D:D
Jinak si myslím, že by to nemělo být tak hrozné, pokud nebudete dýchat rozvýřený prach, jak holubi létají nebo přímo se dotýkat ať již holubů nebo trusu a peří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Pravděpodobně ne,ale to neznamená,že by se hnízdo nemělo zničit.Někomu to jistě připadá kruté,ale ty domy a památky co jsou potřísněné, nevypadají vábně a oprava bude stát statisíce,ne-li víc.Proto se přimlouvám za zničení toho hnízda!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Na holuby platí jen síť majitel domu by mněl umožnit přístup a natáhnete jí tam někdy pomůže na okna nalepit siluetu dravce dává se to na skleněné plochy u silnice, Dá se to koupit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zcela jistě.Ale s těmi holubi to nemá nic společného.
Ptačí chřipka - mnoho povyku pro nic?

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví