kurec

Je možné být v kostele za peníze požehnán (např. ať najdu dobré zaměstnání atd.)?

Nejlepší odpověď
Tomáš1234

NE

Ale pokud o to stojíš, počkej si na kněze třeba po bohoslužbě nebo zazvoň na faře a popros ho o to. Určitě tě neodmítne.

Rozhodně mu za to ale nenabízej peníze :D Pokud cítíš potřebu se nějak „odplatit“, tak ty peníze hoď v kostele do kasičky. Nebo je pošli na nějaký bohulibý účel, třeba sem https://www.do­bryandel.cz/

Další odpovědi
hapiky

Pomož si sám a Bůh ti pomůže. (v tom snažení)

elkon

Když chceš vyhazovat peníze za blbosti, tak do toho.

Pepa25

Žehnají se spíše věci, i když lidem může být také požehnáno. V daném případě bych se za danou věc modlil resp. požádal další lidi, jestli se za to mohou také modlit.

Zdroj: https://www.vi­ra.cz/texty/kni­hovna/kapitoly/zeh­nani-a-sveceni

nyjono

Možné to je, ale jistota to není.
A taky, najít si dobré zaměstnání je širokýpojem. Není to tak jednoznačné, jak se zdá.

Roman71

Určitě ne.
Požehnání od Boha si nelze koupit za žádné peníze.. a v kostele? To už vůbec ne.