Džanička

Je možné aby zamrznul digitální signál?

Můj bratr si koupil set-top box a od té doby co jsou ty mrazy tak mu prý nejde televize, je to možné, nebo může být chyba v něčem jiném, poraďte. Díky.

Nejlepší odpověď
fofbal

Chyba bude asi v něčem jiném. Protože set top boxy fungují ve středních Čechách normálně

Další odpovědi
Michal Kole

není na venkovní anténě nějaká námraza nebo vrstva zmrzlého sněhu?

Kukucz

Já bych připojil k STB pokojovou anténu (někdo v okolí jistě bude mít na půjčení) a zkusil bych chytit signál přes ní. Pokud chytne něco víc než na venkovní, je chyba v anténě (nebo v koaxiálu, ale jestli se s ním nijak nehýbalo je to nepravděpodobné). Anténa může zapadat sněhem, v aktivní části může být voda nebo špatný kontakt/vadná součástka a to se projeví zejména při prudké změně teploty. Doslova „zamrznout“ nemůže:)

kropitko

fofbale, jak víte, že bratr je ze středních Čech???

Já se domnívám, že set-top box zamrznout nemohl. Já jsem měla loni dokonce vyvedenou pokojovou anténu na terasu ven a taky nic nezamrzlo.