Je možné, aby vypadl kus cementové plomby?

Čistila jsem se mezizubní nití a mezi jedněmi zuby vypadl maličký bílý kousíček, nic nebolí a když tam jezdím jazykem přijde mi to ostřejší než na druhé straně. Kdyby tam byla dírka mám plašit? Nebo se mohu zítra normálně najíst během dne než půjdu večer k zubaři (půjdu zítra nebo pozítří podle jeho času)

Edit: k zubaři chodím pravidelně a naposledy jsem tam byla 19.12.

Nejlepší odpověď
orwell

Samozřejmě to možné je, případně může vypadnout i se zubem 🙂
Buď v klidu, normálně se najez a objednej se k lékaři. Ono se to nezblázní. Hlavně, že to nebolí.

Další odpovědi
da ny

Je to naprosto běžné, je to obyčejně krátkodobé provizorium.
U některých cementů i rok.
Jíst u chybějícího kousíčku.můžete bez omezení.
Není zrovna 2× rozumné používat nit k ústní hygieně tam, kde je provizorní cementová výplň…
Mezizubní nitě nejsou příliš vhodným „pomocníkem“. Málokdo zvládá techniku,
velká část lidí si jen zničí gingivu (nevhodným užívíním).
Pokud jsou plomby „převislé“, nit se o ně na aproximálních ploškách třepí a mnohdy plomby vytáhne.

Dochy

Cementové plomby? Jako té dočasné? Úplně v pohodě vypadnout může. Pokud nemáš dočasnou plombu, šlo spíše o kus zubu. Objednej se, pokud s tím nemáš nějaké další potíže není třeba významně spěchat.

aliendrone

Možné to je. Taktéž je možné, že jde o kus zubu (pokud už na to máte věk). Jako nejpravděpodobnější se mi jeví, že jste už rok nebo déle nebyla na dentální hygieně a jedná se tedy o „zubní kámen“. Každopádně návštěva zubaře NUTNÁ, ale ten den to v pohodě vydrží! :)