Je možné, aby se v budoucnosti stát Aljaška stal exklávou nebo provincií Kanady?

Zajímalo by mě, jestli by nebylo lepší, kdyby Aljaška byla exklávou nebo provincii Kanady než státem USA, podle geografie USA a Kanady by se Aljaška opravdu víc hodila jako enkláva nebo provincie Kanady, a to z hlediska vegetačního a klimatického i k příznivým mikroklimatickým podmínkám. Souhlasíte? Zdroj foto: Wikipedia

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano, prakticky téměř vyloučené. K Aljašce USA přišlo odkoupením za pár korun od carského Ruska.

Další odpovědi
Emefej

Nás se na souhlas neptej. Zeptej se vlády USA.

Kepler

Exklávou Kanady být Aljaška být nemůže, protože mají společné hranice, může se stát pouze provincií. Exklávou je třeba Kaliningradská oblast Ruska. Klimatické podmínky absolutně nehrají roli, pouze role strategická a obsah přírodního bohatství. Jako by to amíci tušili, koupili ji od ruského cara (zřejmě opět s drakem) za pouhých 7,2 milionu dolarů. No nekupte to!

hapiky

Jen tak mimochodem, vrátil už někdo jen tak dobrovolně v historii nějaký územní zisk?

Lamalam

Kepler > jó Rusové byli vždy zdatní obchodníci, tohle byl obchod tisíciletí.