Je možné, aby se tolik firem a agentur podílelo na byznysu Letiště Praha, a. s.?

Zajímalo by mě,jestli je možné aby se tolik firem a agentur(PRAGUE AIRPORT TRANSFERS,STUDENT AGENCY,Alpha Flight,Lagardere Travel Retail,Travel SErvice …) podílelo na provozu a byznysu Letiště Praha, a. s.,sám sem se nestačil divit kolik firem,restaurací a obchodů(Costa Coffee,Paul,KFC,Spar­kys,UGO,BILLA,Ran­cheros,Relay,Au­topůjčovna,Lé­karna,Taxi aj.) funguje na Letišti Praha, a. s. funguje snad takovej byznys i na letištích i jiných zemích(USA,Au­strálie,Kanada,vel­ká Británie,fran­cie,Itálie…)

Nejlepší odpověď
autacek

Na letišti to funguje podobně jak v obchodním centru. To má svého vlastníka a ten komerční plochy pronajímá různým subjektům. Není na tom nic k divení.

Další odpovědi
Arne1

Samozřejmě, a asi i mnohem více protože jsou větší. A nejen na letištích – jen se koukni na hlavní nádraží.

Dochy

Je otázka, co si představuješ pod „podílem na byznysu“. To co popisuješ jsou běžné obchody, které si v rámci budovy, kterou prochází velké množství převážně movitějších lidí, pronajímají volnou prodejní plochu. Na vlastním provozu letiště se nijak významně nepodílí (mohlo by dávat smysl aby zaměstnanci měli spec. školení aby případně mohli v případě potíží zákazníkům pomoci a aby měli přehled o kontaktech na koho se obrátit v případě jakékoli nestandardní situace)

A ano, mezinárodní evropská letiště která jsem navštívil vypadají dost podobně…

Kepler

Myslím, že to je na všech velkých letištích světa stejné. Ceny tam jsou nebetyčné nejen pro našince a tak se tam kdejaká firma snaží pro sebe urvat svůj kus žvance. Nejsem sice zrovna zběhlý letecký cestovatel, ale takový dojem jsem získal v tomto měsíci jak na Flughafen Frankfurt, tak i na lotnisku Katowice.

Edison

Jestli ono to není spíš obráceně: Kolik firem se přiživuje na Letišti V.H.

Drap

Ano, je to možné

ivzez

Pochybuji, že by se kromě letiště kdokoliv jiný
podílel na jeho provozu a „byznysu“.

Možná byste měl pečlivěji číst
a věnovat pozornost tomu, co čtete.