hapiky

Je možné, aby se ten, co by dokázal zrušit všechny peníze, stal velkým pracháčem?

Dodatek: Význam slova pracháč je velmi zámožný člověk.
Nemusím mít tzv. ani korunu, a přesto můžu být boháč, třeba pokud vlatním Bitcoiny apod.

Nejlepší odpověď
quentos

No to je zase nesmysl.
Chce to si to po sobě přečíst, než něco vypustíš.

Další odpovědi
aliendrone

Myslíš jako vyvořil jsem kryptoměnu, která se ujala a poslala papírky na smetiště dějin? Proč ne? Je to dost pravděpodobné.

Nemyslím, že to zvládne jeden člověk, spíš kolektiv autorů. Už z principu je na počátku těžba každé kryptoměny VŽDY relativně lehoučká (těžební masakr nastává později – dnes např. u BTC se jednotlivcům jeho těžba NEVYPLATÍ, náklady jsou extrémní) a lze předpokládat, že její tvůrci tuto příležitost nepromrhají.

Na začátku to je asi takhle: http://ekonomicky-denik.cz/pred-peti-lety-koupil-pizzu-za-bitcoin-dnes-by-byl-multimilionar/ Článek je HODNĚ starý, ale představ si dnes 10 000 BTC [za 2 pizzy!], když aktuální kurz 1BTC je cca 85000,– Kč (a to byly doby, kdy 1BTC se rovnal skoro 250 000,–Kč!!!) ;) :D :D

Jednou některá kryptoměna bez nejmenších pochyb zvítězí, inflační papírky zmizí stejně NEVYHNUTELNĚ jako svého času parní stroj – ale KTERÁ to bude? ;) :D :D

led

Je to to isté, ako keď nezamestnaný bez príjmu vlastní akcie. Ale za akcie, ani bitcoin si chlieb nekúpiš.
Bitcoin je elektronická mena v závislosti na kurze na svetovej burzy zameniteľná za inú štátnu menu, napríklad dolár, euro.

aliendrone

led>>> Nejen že se dá za BTC koupit, ale mnohé firmy už BTC či jiné kryptoměny obchodují. Např. na Alze už DLOUHO můžete nakupovat přímo za BTC! ;) :D :D

NJN – LEhkomyslná Divoženka přezíravě podceňuje nejen Aliedrona (skvělého, úžasného, překrásného etc. ;) :D), ale i POKROK!!! A to už JE důvod k zamyšlení… ;) :D :D

led

Vážený SUPe Aliendrone Vysvetľovať pokrok a reálnu budúcnosť bez príkras je v súčasnosti cesta k zatrateniu spoločnosťou, k odsúdeniu do samoty do spoločnosti fantastov minulosti. SUPe A… ako nečlovek bez ľudského citu, tisíce pozemských rokov žijúci(?) osamelo medzi nami Pozemšťanmi to ťažko pochopí.

aliendrone

:D :D :D :D :D Krá, krá (dělá sup „krá“?)

Tak odtud vítr fouká? ZASE jsme u u toho společenského zatracení, k hranici už jen krůček? ;) :D

Nebojte se nic, já Vás rozhodně nenapráším, to NENÍ můj styl! Navíc, přeci se nepřipravím o radost provést exorcismus osobně! ;) :D :D

hapiky

quentos: Nemusí to být nesmysl, spíše paradox. Co kdyby mu ty zrušené peníze darovali za odměnu. Sice by nebyl boháč, ale pracháč určitě.