babibr

je možné aby prvňáčci měli přestávky mezi hodinami jen 5 minut a velkou přestávku 10 minut ?

Děti si nestačí dojít na záchod ani sníst svačinu.

Nejlepší odpověď
annas

Vyhláška ministerstva školství to umožňuje, i když osobně se domnívám, že u prvňáčků by měly být přestávky delší.

Jaké má vedení školy ke krácení přestávky?

Citace – VYHLÁŠKA o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky

ze dne 18. ledna 2005. Změna: 454/2006 Sb.. Změna: 256/2012 Sb.

Přestávky mezi vyučovacími hodinami jsou nejméně desetiminutové. Během dopoledního vyučování, zpravidla po druhé vyučovací hodině, se zařazuje alespoň jedna přestávka v délce nejméně 15 minut. Přestávka mezi dopoledním a odpoledním vyučováním trvá nejméně 50 minut. V případech hodných zvláštního zřetele lze zkrátit některé desetiminutové přestávky na nejméně 5 minut a přestávku mezi dopoledním a odpoledním vyučováním na nejméně 30 minut. Při zkracování přestávek ředitel školy přihlédne k základním fyziologickým potřebám žáků.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:TwZ-rlq4RJAJ:www.msmt­.cz/file/23289_1_1­/+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz&client=fi­refox-a

Další odpovědi
Hamon

Ano, je to možné, legislativa to umožňuje. Jestli význam otázky je „je vhodné“, pak asi jak kde – je rozdíl mezi velkou městskou třídou a třídou v menší škole, kde je dětí relativně málo. Ale přímo odpovědět ano-ne si netroufám.

Jsemtady

Take jsme uz kdysi mivali 5minut a svacinovou 10. Na obed ale byla pulhodina nebo mozna vic.

Nuk nuk

Možné to samozřejmě je a jak se zdá, zůstalo to tak beze změny už z dob minulých, my jsme měli stejně tak krátké přestávky.

Emefej

Možné to je, ale vhodné to u prvňáků rozhodně není.