Lopper

Je možné aby nezletilý teenager letěl sám do ciziny?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, od kolika let může nezletilé dítě létat samo do ciziny, jestli je to vůbec možné. Zajímá mě, jestli může 16-ti, či sedmnáctileté dítě letět samo například do Moskvy, samozřejmě s potvrzením zákonného zástupce, a jestli je to možné, co vše je potřeba.

Děkuji moc.

Odpovědi
Nuk nuk

Možné to je ale netletilý k tomu potřebuje notářsky ověřené vyjádření zákonného zástupce a samozřejmě musí mít i pevně daný cíl své cesty. Tj. konkrétní příbuzný či známý v dané zemi, u kterého bude po dobu pobytu bydlet, školu, kterou se chystá studovat apod. Některé země ale vyžadují doprovod alespoň jiné zletilé osoby.
V případě Ruska je ale ještě třeba zažádat o vízum, které se udílé na základě zvacího dopisu. Vízum vyřizuje zákonný zástupce.

Conchus

Proč ne. Já jsem jako dítě jezdil sám i vlakem a jednou jsem šlohl svému otci auto. To byla jízda.