kloki

je možné aby mne někdo bez mého souhlasu zrušil právo chůze a jízdy? jak postupovat když mi někdo blokuje garáž?

Nejlepší odpověď
anonym

Dáváš hrozně málo informací – kdo je majitelem garáže a přilehlých pozemků, na základě čeho se domáháš práva „chůze a jízdy“, kdo je onen „někdo“, jak garáž blokuje…
Buďto se obrať na majitele a nebo na PČR (MP) – případnou právní radu ti může bezplatně poskytnout právní poradna dle bydliště (kukni na http://www.bez­platnapravnipo­moc.cz/informa­ce/poskytovate­le ), případně poradna on-line.

Další odpovědi
HonzikPernik

Dobrý den, s tímto jsem se setkal, neustále někdo blokuje garáž, aby si milostivý vozil svojí zadnici až pod okno baráku, je to postavené na hlavu, ale než se dokrmácí Městská policie, je lepší pořešit to po svých, takže do fitka a makat, makat, za takový rok, mu to povíte ručně, to většina lidí pochopí.
Další možností je umístit hřebíky atp.. před garáž (až budete vyjíždět doporučuji je uklidit, pokud nemáte tank).
Pokud Vám tam parkuje něžné pohlaví, určitě se to dá vyřešit nějak jinak.

kavac

Kolega z práce má ve vlastnictví rodinný domek s garáží. Protože jsou naše ulice čím dál plnější aut a není ani kde z autem zastavit, tak si občas před jeho vjezd někdo zaparkuje. Nejdříve si zjistí, zda to není sousedů, protože jejich auta zná a pak zavolá městskou policii s následnou odtahovkou. Neukázněného řidiče stojí špatné zaparkování pěkných pár stovek.
Jednou měl sice nepatrný problém, když si před jeho vjezdem zaparkovala auto šenkýřka z nedaleké hospody. No, nemohl několik měsíců do své oblíbené hospůdky na pivo, protože by mu do piva přinejmenším naplivala.

Reezo

Jestli jsi majitelem garáže, tak bych klidně zavolal MP ( pokud je v lokalite dostupná ) po příjezdu to strážníci zadokumentují zavolají odtahovku a nazdar bazar.

Lenka H.

Nejdřív se podívat do katastru, zda na tom pozemku máte vůbec takové právo – věcné břemeno (pokud není přímo váš). Případně vyrazit na katastrální úřad, pokud to byl pozemek cizí a vy tam měl zapsané věcné břemeno, které „zmizelo“.

Jestli je to pozemek obecní – tak na obec a zjistit, jestli se tam smí stát, a pokud ano – proč to dovolili před garáží.

Pokud blokuje výjezd z garáže – volat městskou policii, odtáhnou. Pozor – pokud blokuje příjezd (jste autem venku a nemůžete dovnitř), tak ho neodtáhnou.