berni

Je mozne, aby mi vzali ridicak, kdyz jsem jel ve svem aute opily jako spolujezdec a ridic narazil plot a utekl?

alkohol,rizeni,ne­hoda,utek.spo­lujezdec

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud prokážeš, že´s neřídil, „řidičák ti nevezmou“.
Jinak je logický postup ten, že ´jeho auto, chlastal´ → řídil pod vlivem → řidičák ↑ …
___
Nesnáším ožgrundy za volantem…
Jeden takový mi málem zabil přítelkyni (jen úžasnou shodou okolností přežila)…
Nepřej si mne potkat…!

Další odpovědi
anonym

Dobrý no,to se máš čím chlubit.

Pepa25

Jediná možnost je, že se ten řidič přizná, že řídil …
Pokud tě v tom nechá, tak samozřejmě záleží, kolik jsi nadýchal (do 0,3 – do 1 – nad 1 promile), ale zákaz řízení je snad vždy …

mojitek

pokud jsi byl jako spolujezdec,tak můžeš být totálně na mol a rozhodně ti nemůže nikdo ŘP odebrat. Je tady názor,že " když to prokážeš" -to není pravda,v tomto případě je důkazní břemeno na Policii.Pokud ovšem tebe nechytli nebo nejsou svědci,že při nárazu jsi nebyl na místě řidiče,.

Mára.kunta

I když je to tvoje auto a nikdo tě neviděl řídit, prostě řekni osoba blízká. Nijak nemusíš nic dokazovat, to je opravdu blbost. Nechytli tě za jízdy, nic ti nemůžou i kdybys řídil… samotnému mi to takhle minulý rok zachránilo papíry. A to jsem řídil :D Nechytli mne, mají smůlu.

berni

nevim co mu hrablo.znam ho od videni z vesnice. nezdal se opily a bylo to lehke tuknuti plot stoji auto je cele.kdyz prijeli policiste nasli me u auta ktere jsem neridil. pochopitelne mi neveri

gecco

Upřímně?
Tvému ´vylíčení´ bych taky nevěřil…
___
Policajti přijeli PROČ???
Kvůli „stojícímu plotu a celému autu“ to asi nebylo…

berni

gecco pisu tak jak to bylo. protoze kdybych to psal jinak tak jak byste mi pak mohli poradit. mozna ze byste meli ze 100 pripadu 97 krat pravdu,ale ted to tak neni.zatim tady na me jenom hazite spinu. kdyby byl nekdo raneny nebo hur…vycital bych si to do konce zivota i kdyz jsem to auto neridil. stacilo by mi to ze jsem mu ho vubec pujcil. nezdal se mi opily,ale to nemuzu rict na 100 procent

gecco

Neházím „na tebe špínu“…

Jen píšu, jak „to“ vnímám…
😉

berni

zrejme ten naraz asi probudil majitele baraku a ten je zavolal. byl jsem se podivat na ten plot ma nalomenou jednu podelnou desku. jinak stoji a je v poradku skodu odhaduji tak na 500 az 1000kc.kdyz utekl zustal jsem tam sam a odtlacil auto kousek bokem,aby nezavazelo. mohl jsem utect mohl jsem ujet to jsem neudelal. byl jsem ve spatnem miste na spatnou dobu. tvoje zeny mi je lito. ja bych to rovnou zaviral. jsem ridic z povolani a mam jednu zasadu a to neridit opily. kdyz jsem se jich ptal na kamery v aute rikali ze tam zadne nemaji tam by bylo jasne videt,ze jak prijeli tak jsem byl vedle vozidla.

gecco

1. přestupek/tresný čin bude projednáván soudně – najdi si slušného advokáta (sám to ´neokecáš´)
2 . tomu „majiteli baráku“ škodu zaplať a nech si vystavit potvrzení, že nemá další nároky
___
OK – pokud jsi opravdu neřídil, přeju ať se to ´vyjasní´…
Pokud jsi řídil – jak už jsem psal, nepřej si mne v podobné situaci potkat.

berni

v to pevne doufam,ale jsem magnet na smulu. ted s tim budu mit trista certu......btw myslis,ze bych mu to mel zaplatit hned…auto je regulerne pojistene a kdybych to vyhral. mela by to pak zaplatit pojistovna ne?

gecco

Jo, myslím, že bys mu to měl zaplatit hned.
Pokud jde o pojištění – můžeš tuto úhradu na pojišťovně posléze vymáhat, velmi pravděpodobně ti to uhradí.

berni

jo vlastne potom si to muzu nechat proplatit od pojistovny