relux

Je možné aby mě policie neinformovala o uzavření případu a odeslala materiály k státnímu zástupci bez mého vědomí?

Dobrý den, pře půl rokem jsem podala tr. oznámení na jednu osobu a včera jsem volala na policii ohledně doplnění spisu a doložení nových důkazů, ta mi ale řekla, že spis byl odeslán před dvěma dny ke státnímu zástupci.
Je možné abych policií nebyla informována o odeslání „uzavřeného“ spisu?
Jak mám doplnit informace do spisu, který byl před dvěma dny odeslán st. zástupci?

Nejlepší odpověď
klumprt

Při odeslání spisu s návrhem na podání obžaloby nebo se zprávou o výsledku zkráceného přípravného řízení policie neinformuje ani oznamovatele ani poškozeného.
Oznamovatele vyrozumí do 30 dnů o stavu věci pokud o to požádá.
Poškozenému (může být zároveň oznamovatelem) zasílá policie usnesení o zahájení trestního stíhání, pokud o to výslovně požádá a po skončení vyšetřování mu umožní seznámit se s výsledky vyšetřování (prostudovat spis) pokud se připojil k trestnímu řízení s nárokem na náhradu škody.
Dále se poškozenému zasílá usnesení o odložení věci (neznámý pachatel, nejde o tr. čin, atd.). Odložený spis se předkládá st. zástupci ke kontrole.

Čili policie by vás musela informovat o skončení vyšetřování pouze pokud jste poškozená a připojila jste se k trestnímu řízení s nárokem na náhradu škody.
Nebo pokud jste poškozená a věc byla odložena.

Pokud chcete něco doplnit, můžete to poslat na státní zastupitelství, případně si to nechat až k soudu k hlavnímu líčení.