kaolin

je možné aby funkci předsedy bytoveho družstva vykonaval někdo cizí?

u nas v domě je založeno bytové družstvo a s předsedou jsme hrubě nespokojeni.Chceme ho vyměnit ale za koho?Nenajde se vhodny protikandidat a možnosti vybrat si někoho z vedlejšího domu jsou ještě horší.Je tedy nějaka možnost najít někoho „odvedle“ takříkajíc profesionala anebo alespon výrazně omezit pravomoci stavajiciho předsedy?

Nejlepší odpověď
led

Ak máte výbor samosprávy, riešenie je jednoduché. Na domovej schôdzi presne špecifikujte právomoci jednotlivých členov výboru samosprávy včetne predsedu.

Další odpovědi
Děda Louda

Podle dnešní praxe je zvykem, že takováto místa může zastávat výhradně osoba blízká, dejmetomu strejda Pepa vod Máni z Prachatic…