JanaRomová

Je možné aby F.ú. při kontrole fyz.osoby a po obdržení účetnictví v papír.podobě požadoval vstup k účetní do PC??

Je fyzická osoba- účetní povinna zpřístupnit f.ú. svůj PC kde má desítky jiných klientů?

Odpovědi
McArthur

Pokud je účetní externí (samostatná firma), potom zcela jistě právo na přístup do jejího počítače nemá. Na Vás je, abyste v papírové formě dodala FÚ to, co požaduje a v takové formě, aby tomu bylo rozumět. Když něčemu kontrolor(ka) z FÚ nebude rozumět, tak se má zeptat a požadovat doplnění dokladů.