Je možné, aby dobíjecí baterky byly po nabití horké ?!

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouhou-dobu-nabijet-akumulatory-baterie-typu-aa-a-aaa-zna-nekdo-nabijeci-vzorec
Doplňuji:
Buď nabíječka nabíjí velkým proudem ( tzv. rychlonabíječka) nebo se přebíjí.

Teplota baterie by neměla nikdy přesáhnout 40oC i když by byla jenom na sluníčku !

Další odpovědi
anonym

Je to možné – ale není to správné…
´Rozumná´ nabíječka by měla hlídat dU i teplotu nabíjených článků.

Hlada

Ano, možné to je a má to dvojí smysl.
Zákazníci požadují co nejkratší dobu nabíjení, proto se vyrábějí rychlonabíječky, které nabíjejí velmi vysokým proudem, který vede k zahřívání.
Výrobci prodají víc akumulátorů, protože počet cyklů nabíjení se vždy uvádí při nabíjení standardním nabíjecím proudem. Zahříváním nad 40°C se zkracuje životnost.

bolak

Jo, já nabíjím denně a jsou tak horký že se jich nedá ani dotknout. Teď teprve (na základě tvé otázky) čtu na internetu že je to špatně :) Zajímavé, a já vždycky myslel že je to normální.

Kelt

Je to možné, ale pak je něco v nepořádku. Buď baterky, nebo nabíječka.

cochee

Ona taky je nabíjecí baterka a nabíjecí baterka.