VampGirl

Je možné, aby člověk přišel o zrak, kdyby třeba půl roku žil v jeskyni, kam by nepronikalo ani trochu světla?

Zajímalo by mě, jestli by člověk přišel o zrak, kdyby nějakou delší dobu (půl roku, rok) pobýval v naprosté tmě, kam nepronikne žádné světlo. Rozkoukal by se pak na světle, nebo by mu zrak zakrněl? Děkuju.
Doplňuji:
Ještě mě napadlo: Jak by mu to rozkoukávání asi trvalo?

Nejlepší odpověď
mosoj

O zrak by tak mohl přijít při tom přechodu z absolutní tmy do světla. Ten přechod by musí být pozvolný . Světlo dávkovat pomalu a v malých dávkách. Jinak mu nic nezakrní. Na to je to krátká doba.
Naopak světlocitlivé buňky se vybičují k maximálnímu rozlišování.