jaymes

Je možné, aby Čech bojoval v povstalecké skupině?

Byl by nějaký český dobrodruh, který by se rozhodl, že bude dobrovolně bojovat v nějaké povstalecké skupině v zahraničí, ne v pravidelné armádě. Šel by třeba bojovat za separatisty proti ukrajinským fašistům, za kurdské pešmergy, za Islámský stát, za mexické drogové kartely, za Boko Haram, za Taliban, za Tamilské tygry, za ETA, za IRA, za FARC, za LRA atd. ROzhodl by se dobrovolně, odcestoval a přidal se do boje k nějaké té skupině. Takový žoldák. Byl by po návratu do ČR souzen nebo stíhán?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano, možné to je. Pravděpodobnost trestního stíhání po návratu je vysoká.

Další odpovědi
klumprt

Trestné je konat službu ve vojsku nebo ozbrojených silách jiného státu (§321). pokud by tedy ty jednotky nebyly státem zřízené, ale třeba nějaké dobrovolné, nemělo by to být podle mě trestné. Ovšem pokud by se ten dobrodruh přidal k nějaké teroristické organizaci, mohl by se dopustit spousty trestných činů přinejmenším jako pomocník.

anonym

No jéje…

ptáč

Když je to přivýdělek a jinou práci nesehnal, měl by zaplatit daně. Neměl by být trestán za to, že nemá kde spát, nemá práci, nic.

anonym

Jugar – to říká ten pravý STB…https://c­s.wikipedia.or­g/wiki/Pokrytec­tv%C3%AD

anonym

Stb?Já tam nebyl,ty jo Čeňku?

anonym

(StB neboli Státní bezpečnost – tajná policie v Československu).