bolak

Je možné aby brankář vyfasoval 5+do konce?

Odpovědi
cochee

Samozřejmě.

Pravidlo 503 – Větší trest: „Při větším trestu je hráč, včetně brankáře, vyloučen ze hřiště po zbytek utkání (osobní trest do konce utkání) a náhrada se povolí po pěti minutách.“

Zdroj: http://www.cslh­.cz/dokument/97-pravidla2010-2014-cast5.pdf

Lamalam

Ano, proč by nemohl.

bolak

Lamalam: no protože obyčejně když dostane brankář trest, tak ho za něj odsedí někdo jinej…

bolak

cochee: Jak „vyloučen do konce utkání“ a „náhrada se povolí po 5ti minutách“? to si přece odporuje ne? tak buď je brankář vyloučen hned a pak musí být nahrazen taky hned, a nebo je vyloučen až po 5ti minutách, až když je nahrazen, a pak tedy není vyloučen hned. Nehledě na to že ta druhá možnost je nesmysl :) Každopádně pravidlo 503 zřejmě odporuje samo sobě, podle toho co píšeš..

cochee

Menší trest = 2 min., větší trest = 5 min. + do konce utkání. Menší trest = hráč jde na 2 min. bručet a pak se vrací na led, nepadne-li mezitím gól do branky jeho týmu. Výjimka brankář, za něho bručí spoluhráč, ale musí být na ledě o jednoho méně. Větší trest = provinilý hráč jde do šatny do konce utkání a místo něho bručí na trestné jiný hráč 5 min., přitom je na ledě o 1 méně. Bručí celých 5 minut, i když v té době dostanou góla. V případě brankářova trestu nahrazuje brankáře druhý brankář a rovněž bručí někdo 5 min, kdo byl v té době na ledě. (Provinivší se brankář samozřejmě opět jde do šatny do konce utkání.) V tom pédéefku, na který jsem dal link, je o stránku výše tabulka, tam je to pěkně shrnuto.