Nanoon

Je možné absolvovat vojenský výcvik?

Rád bych se dozvěděl, jestli je v Čechách možnost absolvování nějakého dobrovolného vojenského výcviku. Vzhledem k absenci vojenské služby bych uvítal možnost vojenského výcviku. Vojákem z povolání se stát nechci, pouze jsem nad touto otázkou už několikrát uvažoval, například po maturitě, v délce trvání půl, jeden rok, případně i déle.
Zajímal by mě i možný výcvik v zahraničí, jestliže to v Čechách není možné.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je to možné. V aktivních zálohách. Více v odkazu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ak­tivn%C3%AD_z%C3­%A1loha_ozbro­jen%C3%BDch_sil_%C4%8Ces­k%C3%A9_republi­ky