Kelt

Je možná zjistit, zda měli naši předkové smysl pro humor?

Dá se zjistit, zda naši předkové měli smysl pro humor? Jsou nějaké vtipy, anekdoty, příběhy historicky podložené? Možná Řekové tím Trojským koněm, pokud je to pravda. Přispějete něčím? Děkuji.

Odpovědi
Autista

Nejstarší vtip podle všeho by měl být Sumerské přísloví

Kepler

Samozřejmě, že humor je starý, jako lidstvo samo. Akorát mu už tak moc nerozumíme. Trojský kůň nebyl humor ale genialita, od které se dodnes učí i CIA a armády. Pojetí humoru je značně odlišné podle etnika a času. Příklad (nápad): „Proč ten blbec nosí vietnamský slamák? Protože tím vyzrál na B-52!“

Rokio

Ano, měli smysl po humor, ale jiný než dnes.