Hofmik

Je možné žalovat učitele, který chytil žáka za krkem a vláčel ho po zemi?

Je možné žalovat učitele, který chytil žáka za krkem a vláčel ho po zemi? Žák ho nenapadl, byl jen mírně drzý. Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Žaloba je možná vždy. Kdybych byl v roli učitele já, přidal bych mu ještě pár facek.

Další odpovědi
dudu

Stojí za zvážení, zda žalobu ještě nedoplnit o fakt, že ten naštvaný kantor žáčka při vláčení kromě toho nejméně dvakrát znásilnil.
Za mého mládí by v podobném případě většina otců svého nevydařeného spratka seřezala řemenem a dohlédla, aby se panu učiteli pokorně omluvil.

quentos

Žalovat si můžete, koho chcete. O tom, zda došlo k porušení zákona či nikoli, rozhodne soud. V případě, že soud prohrajete, ovšem počítejte s uhrazením soudních nákladů.

zjentek

Ne, nesmíš být ani mírně drzý, jinak s vláčením za autem musíš počítat.