kondor

Je moze aby me automaticky dali do invalidniho duchodu?Presne 1 rok marodim

Doplňuji:
Proste celi rok marodim a slysel jsem ze me automaticky daji do invalidniho duchodu.Za komousu to tak udajne fungovalo.Do starobniho mi chybi rok.pracovat ale chci dal.

Nejlepší odpověď
quentos

„Automaticky“?! To těžko, je s tím spousta běhání a papírování.Au­tomaticky do ID tady dávají možná tak cikány.

Další odpovědi
marci1

Automaticky ne. Záleží na rozhodnutí posudkového lékaře. Po roce Ti mohou přiznat ID, ale většinou, pokud je třeba, tak Ti nemocenskou prodlouží a nebo ukončí. Záleží na Tvém zdravotním stavu a vyjádření posudkového lékaře. 🙂

johana 56

Automaticky není dáno nic.
Pokud je možnost zdravotní stav upravit např. operací,DPN je možno v tomto prodloužit,třeba o další rok /průběžně žádostmi po třech měsících/.
Pokud je zdravotní stav uznán závažným natolik,že vylučuje možnost návratu do zaměstnání,je na návrh LPK ČSSZ řešen ID již po uplynutí šesti měsíců od vzniku dočasné pracovní neschopnosti.

briketka10

Ano mě tak dali automaticky po roce 1999
rok jsem byla nemocná a ani jsem nešla
před posudkovou komisi ta rozhodovala beze
mě a rovnou jsem měla plný invalidní důchod
bez možnosti pracovat udělili mi 89 procent..

Doplňuji:
ivzez
ne nic jsem nepodepisovala nebyla jsem
toho schopna, ale sveprávná jsem „e“ s
čárkou mi nepíše má rozbitou klávesnici..

ivzez

Není to možné a nebylo to možné ani dříve (nevím jak v případě nesvéprávnosti).
O každý důchod bylo a je nutné požádat.

Dříve mohl návrh na přiznání ID sepsat lékař, dát podepsat pacientovi a zaslat ČSSZ. (Briketko, nevzpemenete si, jestli Vám lékař nedával něco podepsat?)

Dnes by měl každý žádost o důchod podat sám.

„Před komisi“ není nutné jít při každé žádosti.
Někdy je zdravotní stav jasný ze zaslaných podkladů,
takže komise může rozhodnout na jejich základě.

Automatického převední do ID se podle mne bát nemusíte.

Jestli ale nemoc stále trvá, doporučila bych dohodnout se s lékařem a požádat
o oprodloužení podpůrčí doby. Podpůrčí dobu pro výplatu nemocenského lze
v odůvodněných případech prodloužit o tři měsíce. O prodloužení lze zažádat i opakovaně.

briketka10

ivzez
nejdřív si ověř co píšeš za blbosti
a nemusíš se po mě pořád vozit !