dgfdgf

Je morální zabíjet a následně jíst zvířata?

Potřebuje člověk aby byl zdravej maso? Podmínky na farmách až na výjmky nejsou dobrý ale zajímalo by mě jak se zvířata na farmách zabíjej? Určitě to nebejvá v narkóze..:(

Odpovědi
Mravenec

Maso je určitě zdroj vitamínů, mám ho rád, ale vegetariáni také žijí.
Nebývá to v narkóze. x_x

setapouch

Člověk je všežravec, čili pro svůj zdravý život potřebuje maso. Jíst maso není o morálce, ale o potřebě.

Něco jiného je chov a porážka zvířat.

jirka F

kéž by to bylo v narkóze člověk to potřebuje je to zdroj vitamínů

Ps1:mám bratrance který nejí maso ani zeleninu a ovoce nevím jestli bude mít v dospělosti nějaké zdravotní problémy nebo ne.

zajímavost : četl jsem že kdysi ve starších letech prý když se zabijelo nějaké zvíře na obživu(např: prase,kachna.husa, atd.) tak se děti nesměli dívat protože by viďěli jeho porážku a ono by pak ani umřít nemohlo( jeho zvířecí duše by nedošla klidu)

anonym

Ano,je to morální už od dávnověku.
Bez masa bych si život nedovedl představit

anonym

I Ježíš zabíjel a rozdával lidem maso.
V bibli stojí, že třemi rybami nasytil zástup lidí.
Když to rozeberu do detailu, tak jim přece nemohl dát živé ryby.Kdyby jim dal živé, tak jak by se mohl dívat na to, že je lidi zabíjejí.Takže je určitě musel zabít sám, čili tím pádem z něho byl i řezník.

Shef

Je to zkrátka základní princip přírody,zab pokud máš hlad nebo abys přežil. vztah predator – kořist.
A člověk maso potřebuje,bil­koviny,protei­ny,vitamíny.A­no vegetariani taky žijí,ale cpou se jen sojou nebo tofu nebo polykaj chemický náhražky,kdyby jen tušili co v tom vše je.