_136

Je morální, aby v době koronaviru byly státem tolerovány takovéto akce, kde jsou i uživatele drog a nemoci?

https://youtu­.be/S42q0S4h8w8

Odpovědi
Justin1

Myslím, že ne. Spousta lidí si z té epidemie odnesla přesvědčení, že hlavně za všech okolností musí pro svoje pohodlí a pro svou zábavu dělat co nejvíc tak, jako by epidemie nebyla, a když na to někdo doplatí, tak ať doplatí. Nechtějí vyhrát nad epidemií, chtějí vyhrát nad (dobře míněnými) opatřeními. Vláda se snaží je chránit a oni si toho neváží, mají jiné priority.

Kromě toho se mi nelíbí techno a nechápu, co na tom monotonním dunění někoho tak přitahuje a proč je tak nutné tím obtěžovat okolí. Když si na hodinu pustím do sluchátek rock’n’roll, tak si to užiju, ale nevidím žádný užitek v tom, abych poslouchal pořád skoro stejné dunění několik dnů, to taky asi není něco, co by prospívalo zdraví.

I po mnoha letech si vzpomínám na otázku, která se objevila v jedné internetové diskusi: „Takže když 120krát za minutu bouchnu do stolu, tak to bude techno?“

quentos

Naopak je nemorální je zakazovat.
Vždyť k čemu ty zákazy byly? K ničemu. Stejně jsme na tom v jednu chvíli byli nejhůř na světě, zatímco Švédsko, které nezakázalo nic, si nestěžovalo. Ten virus si dělá, co chce, a vláda ho zneužívá pro manipulaci s občany (když přibývalo přibližně 100 pozitivních denně, všechno zavírali a zakazovali; když přibývaly tisíce denně, nebylo zakázáno nic. Kde to má logiku?).
Co se zakazovalo či zavíralo, když tu v minulých stoletích řádila tuberkulóza nebo mor?
A mimochodem: když napíšeš první dvě písmena otázky velká, jednak to bude špatně a jednak tím NEzajistíš své otázce větší zajímavost ani větší počet kliknutí.