IQ tykve

Je moje sestra vzdálenou příbuznou, když bydlí ve městě 350 km vzdáleném ?!

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak se podíváme na význam přídavného jména vzdálený.

Sestra je od vás vzdálená, protože žije 350 km dál od vašeho bydliště. Může být někdy vzdálená i vnitřně, protože s ní nežijte, takže její pocity, problémy, jsou pro vás zprostředkované, i když je chápete …

Podíváme-li se na na sestru z hlediska genetického, jde o blízkou příbuznou. .V tomto případě vzdálenost určitě nehraje roli.

Další odpovědi
Lucijej

Vzdálená příbuzná je osoba, která je od tebe vzdálená ne přes kilometry, ale přes krev, tj. přes další příbuzné. Takže tvoje sestra nemůže být vzdálená příbuzná ikdyž by bydlela na druhém konci zeměkoule. Kdyby byla vzdálenou příbuznou už by to nebyla sestra, ale např. sestřenice z patnáctého kolene.

Deli

Tato sestra je nepochybně vzdálenou blízkou příbuznou.

led

Nie, v rodinnom vzťahu je naďalej blízka príbuzná.
Podľa miesta bydliska, tiež nie, veď, čo je to púhych 350km, autom pár hodín, bicyklom 2–3 dni, peši iba týždeň. Tomu hovoríte veľká vzdialenosť?
Kedysi v časoch „oplotených hraníc“ by súrodenci na opačných stranách naozaj delila veľká vzdialenosť, ale dnes, v čase mobilu a internetu, sa vidíte i počujete kedykoľvek.
Vzdialenou by som ju nazvala, len ak by aj vaše vzťahy medzi sebou boli vzdialené…

marci1

I kdyby se vzdálila na Nový Zéland, tak nebude, 🙂