Weirdquestio

Je model auta, který má svůj vlastní český název?

Předkládám, že s výjimkou Volkswagenu Brouk takové auto není. Zdrobněliny mezinárodních názvů (oktávka) neberu v potaz.

Nejlepší odpověď
Kepler

Třeba sporťákům Lamborghini se říká Lambo, těm socialistickým ruským odnožím Fiatu 124 žigulík, dederónským Wartburgům varťas a Trabant jich má nepočítaně. Ani brouk není český název, je to mezinárodní přezdívka (Beetle), stejně jako citroen 2CV Kačena.

Další odpovědi
Alesh

Jak píše Kepler…
Citroën 2CV, lidově zvaný Kachna, Kačena nebo Kachnička (Duck, canette, podle jeho měkkého odpružení, se kterým se vůz při jízdě na nerovnostech nakláněl ze strany na stranu) či slimák bylo malé francouzské auto produkované ve Francii značkou Citroën v letech 1948–1990.
… ty kráso, oni ho vyráběli 42 let???! Je to možný, nebo to pak už byla nějaká nostalgická malosérie, kterou pak zakázali předpisy?

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Citro%C3%AB­n_2CV

elkon

VW Brouk není české auto. Český název auta je třeba Škoda Rapid, který byl už za první republiky, nebo historický Škoda Populár. Nebo Praga. Další je třeba Tatra.

ten který je

Moskvič – Leninovy saně.
Tatra 603 – Papaláš fáro.
Velorex – Prchající stan

Nassin

A co třeba raz dva trojka nebo stejšn nebo z nákladních vetřaska?!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Alesh: kachna byla především kultovní auto, stejně jako brouk. Naprosto nepraktické, slabé, ale nesmírně populární, spolehlivé a především stylové. Brouků bylo vyrobeno přes 21 mil. ks, vč. výroby v Jižní Americe, což je rekord, který už asi nikdy nebude překonán. Jen v Německu byl vyráběn letech v letech 1938 až 2003…