mosoj

Je mně smutno .

Právě na ČT skončil film Živnostník. Film velmi trefně vystihl dnešní dobu , vymahatelnost práva a prakticky nemožnost se bránit zločinu. Načež něco takového požadovat od státu. Takto jsem si to v roce 1989 nepředsta­voval !!!

Nejlepší odpověď
led

Taki ako vy – väčšina ľudí si to takto nepredstavovala a hrdo zvonila kľúčami. Tých pár,čo nahlas predvídali zamlčanú pravdu, hneď ubili čapicami a letákmi. Tí zlí, to boli konzervy, čarvení, demagógovia a podobne, nemali právo kričať.
Ľudia sa v tej dobe delili na kategórie a ich kombinácie:
1 – bývalí a budúci
2 – predvídaví a nevedomí
3 – sólisti a davisti(idúci s davom)
4 – majetní a nemajetní
5 – poctiví a podvodníci
Doba sa vyvíja, len ľudia zostávajú aj so svojimi vlastnosťami.

Další odpovědi
anonym

Dudu,máš pravdu,stáli jsme nad propastí,ale už jsme do ni spadli a dlouho se z ni nevyhrabeme pokud budou vládnout ti co vládnou.Už se ve vládě dělají zásadní změny a já to vidím tak,že do dvou měsíců tu budou předčasné volby.

dudu

Vidíte to příliš černě. V roce 1989 stála společnost a ekonomika státu nad propastí. Od té doby jsme udělali velký krok kupředu!

coco

Jo barbakane,nové volby a opět za naše prachy…

fortin

V roce asi 1992 nebo 3 jsem byl v Černohorské pivnici na Masarykove, u nádraží. Tam se se mnou dal do řeči nějaký realitní … něco. Pamatuji si že se jmenoval Kořínek. Říkal že má dlouhé prsty. Že se v Čechách přestane vyrábět. Že se Čechy stanou transportní zemí, budou přes nás jezdit kamiony. Tak nějak to řekl. Řekl toho víc ale to už je dávno. O demokracii jsem nevěděl nic, o socialismu málo. Ale napadá mě, kdy bude ráj na zemi? Kdy všechno vytvoří stroje, pracovat budeme 4 hodiny denně, budeme bohatí. Elektřina bude skoro zadarmo, koupím si vše co potřebuji, ne jen chleba a knoflík od saka. V roce 1989 jsem měl výplatu třitisícečtyřis­tapadesát korun. Na paneláži. Na něco jsem si ušetřil. Dnes si půjčuji. Málo šetřím? Proč bych měl podnikat, abych víc platil? Mám přestat kouřit protože cigarety jsou drahé? Cigára byly vždycky drahý. Co nemám kupovat abych si něco mohl koupit? Dělám přesčasy a ještě je natahuji. Mohu ještě po práci večer sednout na kolo a udělat si procházku? To snad ne. Mám si o cizích lidech myslet že jsou lepší než já? Že jsou dobří? Ale vždyť o nich píšou na Novinkách co dělají. Tak se na tu televizi vyprdněte, nemá to cenu