arygnoc

je mlieko rakovinotvorné?

Nadmerná spotreba mliečnych výrobkov (najmä tých s vysokým obsahom laktózy, ako sú napr. cottage syr, zmrzlina, jogurty, odtučnené mlieko, kondenzované mlieko) pravdepodobne spôsobuje prekročenie možností organizmu (enzymatickej kapacity) na spracovanie galaktózy. Hromadiaca sa galaktóza stimuluje tvorbu hormónov, ktoré podporujú vznik rakoviny vaječníkov.
Uvedené príčiny sa pri jednotlivých druhoch rakoviny môžu kombinovať a zatiaľ sa presné súvislosti nepoznajú. Jednoznačné však je, že častá a nadmerná konzumácia kravského mlieka a výrobkov z neho ľudskému organizmu skôr škodí ako pomáha.

Nejlepší odpověď
Krakis

A ty tomu říkáš mlíko ? Ta bílá voda,co se prodává a ještě se vytahuje procenty tuku či odtučnění ? Z toho neuděláš tvaroh ani sýr.Pil jsi někdy mlíko přímo od krávy nebo kozy,ještě teplé ? Ještě bylo ze špinavých kýblů,hliníkových konví a pak dokonce v umělohmotných pytlíkách-a bylo nám někdy něco ? Dneska co si nevypěstuješ,ne­vykrmíš,tak je to všechno chemie.I to co má nálepky ekologické nebo z domácí farmy.Proto si myslím,že je spousta alergií-vyděl jsi někdy dědu,že by omíval ovoce ? Ne ,jablko otřel do kalhot a snědl a nikdy mu nic nebylo.Z té čisté špíny si tělo tvoří protilátky a z té chemie jsou alergie…

Další odpovědi
beer

Ptáš se, sám si odpovíš, to vše vzniklo z jednoho článku http://www.ak­v.sk/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=720&I­temid=30
tak co chceš vědět víc od laiků?

Awe

Ukaž mi dneska jeden výrobek, který při větší konzumaci nezpůsobuje rakovinu

Reezo

je taky třeba si uvědomit, že za posledních 100 let byt opravdu prudký nárust populace. Takže se rozmohli choroby atd… Epidemie se stávají hůř kontrolovatelné a také tu jsou určite jistí lidé, kteří vytvářejí problémy, aby zároveň nabýdli řešení problému. Ani bych se nedivil, kdyby někde byla laboratoř, která by produkovala různé viry, které pak pustí.

deranged

Vepište odpověď…Bláboly a lacná demagógia!

Nadmerná spotreba… definuj nadmerná!
…galaktóza stimuluje tvorbu hormónov, ktoré podporujú vznik rakoviny vaječníkov… uveď aspoň jeden evidence based odkaz!
…zatiaľ sa presné súvislosti… tak daj aspoň tie nepresné!
Jednoznačné však je… čím je to jednoznačné?