Avatar uživatele
anonym

Je mléko nápoj, nebo nikoliv?

Nápoj v pravém slova smyslu.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Kepler před 1426 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Mléko v pravém slova smyslu nápoj není, je to potravina.
„Mléko a mléčné výrobky patří mezi základní potraviny nezbytné pro kvalitní výživu člověka všech věkových kategorií. Mléko je potravina, nikoliv nápoj, a jako potravinu je třeba ho podávat. Mléko nemůže nahradit pití nápojů, protože má syticí účinek a nedá organismu dostatek tekutin, člověk se mlékem dřív nasytí než napije. To neplatí pro mateřské mléko a kojení“.
https://www.or­dinace.cz/cla­nek/mleko-ano-ci-ne/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Nápoj je pro mě tekutina k pití. Mléko piju, takže je to nápoj. Stejně jsko kefír, kyška, mléčný koktejl …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Definuj pravý smysl slova nápoj. Já nápoj vnímám jako tekutinu s vysokým obsahem vody, takže mléko za nápoj považuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Řekl bych, že na to není jednoznačná odpověď, že je to nápoj jenom pro toho, kdo ho jako nápoj užívá. Primárně to je komodita, surovina, potravina a nápoj si z něj někdo udělá tím, že si ho nalije do skleničky nebo hrnku na účelem pití, přičemž si ho může a nemusí ohřát a může a nemusí si ho upravit přidáním nějakého ochucovadla. Mně neochucené mléko nechutná, takže si z něj dělám teplé kakao.

Jednou jsem se setkal s podivným použitím slova „nápoj”, bylo to něco jako nápoj k vlaku nebo k autobusu. Používá se v nějakém nářečí slovo „nápoj” pro to, čemu se jinak říká „přípoj” nebo „přípojný spoj“?

Upravil/a: Justin1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Když přijdeš do restaurace, kde mají švédské stoly a můžeš si vybrat, co chceš, tak mezi nápoji je řazeno i mléko. To, že se přidává při vaření do potravin, je jiná věc. Obraz může být na stěně, jako krásná dekorace pokoje, nebo může sloužit jako podepření skříně. A tak by se dalo diskutovat o dalších pojmech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak telata to normálně pijí… a co se nápoj? No pije přece! (;

Jo a pijí rovnou z vemene, takže je to nápoj UŽ OD VÝROBY, žádný úpravy!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek